stadnina-malinka.pl

stadnina-malinka.pl

Malopolaki

Malopolaki Jan Kowalczyk, złoty medalista

Malopolaki

Małopolaki to konie powstałe głównie z mieszanki „anglików” z „arabami”. Konie rasy małopolskiej są odpowiedzią na zapotrzebowanie na konie o tytanowej wytrzymałości koni arabskich, oraz ogromnej szybkości anglików.www.wyroby-kute.pl/15-elementy-kute Interesującym jest fakt, że jego protoplastą był prymitywny Konik Polski, od zawsze zasiedlający tereny Polski.

Małopolaki, to konie zgrabne, drobne, o zadziwiającej orientalnej urodzie, dzięki swym rozmiarom bardzo zwrotne i wytrzymałe. Dzięki znacznej zawartości czystej krwi ich oczy nigdy nie są obojętne. Doskonale sprawdzą się przy jeździe wierzchem, ale również idealne będą do zaprzęgu.

Są to konie bardzo wszechstronne, bez problemu radzące sobie niemalże w każdej dziedzinie sportowej. Chociaż zazwyczaj od koni tych bije ogromny spokój i ufność w stosunku do ludzi, to daje się jednak odczuć pewien rodzaj dumy, świadomości o swojej szlachetności. Odwaga przekazana jest im przez dawne pokolenia koni wojennych. Charakter małopolaków nie jest ujednolicony, ich temperament w stosunku do swoich przodków zdaje się byż bardziej zgładzony i ujarzmiony, nie są jednak bezdennie spokojne, jak przedstawiciele półszlachetnej krwi. Są chętne do pracy, ładnie współpracują z trenerem. Jan Kowalczyk, złoty medalista, zagarnął złoto właśnie w towarzystwie małopolaka wyhodowanego w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

Artykuł napisany przez: