stadnina-malinka.pl

stadnina-malinka.pl

Hipoterapia

Hipoterapia Zajęcia oddziaływują na

Hipoterapia

Hipoterapia zmysłów, uaktywnianie wydzielania hormonów

Hipoterapia to zajęcia będące jedną z form rehabilitacji, definiowana jako ogół zabiegów terapeutycznych, z wykorzystaniem konia.http://www.chiny-verico.pl/ Skierowana jest szczególnie do osób z problemami neurologicznymi, dzieci z porażeniem mózgowym, problemami ortopedycznymi. Zajęcia oddziaływują na aspekt ruchowy, sensoryczny oraz społeczny. Ruch grzbietu końskiego w stępie przekazywany miednicy jeźdźca prowokuje ruchy tożsamo występujące w trakcie prawidłowego chodu.oc stawki

Jest to więc wspaniały element nauki chodzenia „bez chodu”. Podczas hipoterapii następuje również obniżenie spastyczności mięśni osoby rehabilitowanej. Metoda pozwala także na stopniowe eliminowanie automatyzmów, to jest mimowolnych odruchów często występujących przy wszelakich chorobach neurologicznych. Koń przywraca też zaburzoną symetrię mięśni tułowia poprzez łagodne, rytmiczne i równomierne kołysanie w stępie – podczas jazdy naprzemiennie napinane są lewa i prawa strona tułowia.

Hipoterapia Hipoterapia    
   Hipoterapia

Kolejnymi zaletami jest pobudzanie zmysłów, uaktywnianie wydzielania hormonów, zwiększanie możliwości lokomocyjnych, zapobieganie przykurczom, a także usprawnianie pracę organów wewnętrznych.

Artykuł napisany przez: mojaportugalia.com